údolí

Zillertal

Zillertal je 40 km dlouhé údolí jehož směr i jméno udává řeka Ziller. Údolí se nachází zhruba 1 hodinu autem od hlavního města Tyrolska, Innsbrucku a je obklopeno silně zledovatělými alpskými masivy: Zillertaler Alepen, Tuxer Alpen a Kützbühler Alpen. 

Díky jeho poloze a krásné panenské přírodě se Zillertal stal jedním z nejnavštěvovanějších údolí Tyrolska, které nabízí nekonečné množství aktivit. Jeho obrovskou předností není jen možnost celoročního lyžování, ale také stále se rozšiřující letní turismus. Nabízí nespočet překrásných turistických tras v nedotčené přírodě, ale také rozrůstající se vodní plochy ke koupání a dětské atrakce a téměř každém vrcholku. 

Letní festivaly

V létě to v Zillertalu žije. Jednou z tradic místních obyvatel jsou tzv. „Feste“, tedy malé festivaly, oslavy a představení ve městech a vesnicích Zillertalu. Najdete zde farmářské trhy, hudební představení místních kapel i možnost ochutnat místní speciality jako např. „Zillertaler Krapfen“.

Alm Abtrieb

Jednou z nejpopulárnějších událostí jak pro místní, tak pro turisty se stala „Alm Abtrieb“ neboli ukončení letní sezóny, kdy je čas přivést krávy z horských plání zpátky domů. Tato událost je oslavována festivaly ve městech kde najdete živou hudbu na každém rohu a spoustu stánků s místními produkty a pochutinami. Jednou z hlavních atrakcí je přehlídka nastrojených krav a následné vyhodnocení vítěze. 
cs_CZČeština
gemshorn.eu