Treking

Údolí Zillertal je skvělou destinací pro milovníky turistiky. Nabízí až 1400 km turistických tras od nížín až po osamnělé vrcholky třítisícovek. Toto rozsáhlé množství tras různých obtížností umožňuje každému aby našel tu svou. 

Lanovky i v létě

Letní sezóna v Zillertalu se dostává do popředí což zapřičinilo letní provoz téměř všech lanovek z údolí. Možnost projít se ve dvou tisících tedy není nic nemožného. Pokud by toto bylo něco, co vás zajímá, nabízí Zillertal tzv. Zillertal Activcard, která zvýhodňuje právě jízdy lanovkami a další vstupy. 

Výstup na Gerlossteinwand

Výstup na horu Gerlossteinwand je nejbližší možnost výletu od penzionu. Gerlossteinwand lze vidět dokonce přímo z oken penzionu a připomíná stolovou horu. Trasa vede překrásnou přírodou a je vysoce doporučena všem hostům. Tato okružní stezka trvá cca. 3 – 5 hodin, ale výhledy, které dostanete za odměnu za to opravdu stojí. Při návratu si můžete v některé z horských chatek u horní stanice lanovky dopřát nějakou místní specialitu. 

Hotspot: Olpererhüte

Možná už jste tuto fotku někde viděli. Jedno z nejnavštěvovanějších míst v oblasti Zillertal je právě tento visutý most u chaty Olpererhüte. Trasa je náročnějsí, ale výstup stojí za to. Trasa začíná u přehrady Schlegeis a vede vás kamenitou přírodou nahoru. Po cestě se kocháte výhledy na přehradu a je velmi pravděpodobné, že si skřížíte cestu i s kamzíky. Upozorňujeme, že díky oblíbenosti tohoto místa je možné, že v hlavních letních měsících červenec a srpen narazíte na poměrně větší množství turistů. 

Personál Gemshornu vám poradí

Personál na penzionu je tady pro vás a rád vám poradí kam na výlet. Neváhejte se tedy na něj obrátit. 

  • All
  • Zážitky
    •   Zpět
    • Zimní Zážitky
    • Letní Zážitky
cs_CZČeština
gemshorn.eu