Cyklistika

Díky krásným horským krajinám a rozmanitým cyklistickým trasám je cyklistika v Zillertalu populární aktivitou. Najdete zde několik značených cyklistických stezek, které vedou údolím, přes malebné vesnice, přes kopce až samotným vrcholkům hor. K dispozici jsou také speciální cyklistické trasy „single trails“.

Pro náročnější cyklisty jsou k dispozici výzvy jako např. jízda na Zillertal High Alpine Road a pokud preferujete relaxačnější cyklovýlety, můžete se projet údolím podél řeky Ziller a vychutnat si krásné výhledy na okolní krajinu.

 

E-bike

Elektrokola se v posledních letech stala v Zillertalu velmi oblíbená. Umožňují návštěvníkům prozkoumat vrcholky i těch nejvyšších hor i bez předešlého tréninku. I některé místní restaurace a hospody už se tomuto trendu přizpůsobily a umožňují cyklistům dobít baterie v nabíjecích stanicích. Jedny z našich oblíbených zastávek na elektrokolech jsou chaty Legalhütte a Kreuzwiesenalm.

Půjčovnu elektrokol najdtete téměř na každém rohu!

S kolem lanovkou

Zillertal Arena i Mayrhofner Bergbahnen nyní usnadňují cyklistům dosáhnout vrcholků i bez prvotního náročného výšlapu nahoru. Umožňují totiž sportovcům vývoz nahoru i s kolem. I méně zdatní cyklisté si tak mohou užít cyklotrasy na hřebenech hor!

https://www.zillertalarena.com/en/summer/bike-region/bike-tours/

https://www.mayrhofen.at/de/stories/mountopolis-mountainbiken

 

  • All
  • Zážitky
    •   Zpět
    • Zimní Zážitky
    • Letní Zážitky
cs_CZČeština
gemshorn.eu